Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot stabil, me rritje të lehta të temperaturave maksimale.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale mbesin konstante, prej 1 deri në 5 gradë Celsius. Ndërsa maksimalet e ditës së sotme parashihet të sillen ndërmjet 14 dhe 16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit./21Media

Back to top button