Do të mbajë mot kryesisht i kthjellët

Do të mbajë mot kryesisht i kthjellët

Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i kthjellët. Temperaturat do të sillën në mes 16 e 32 gradë celsius.

Në ditën e parë të fundjavës , situata do të ndyshojë ca, dita do të fillojë me vranësira të pjesshme të cilat në mesditë do të jenë më të theksuara e mund të sjellin edhe riga lokale shiu.

Temperaturat pritet të shënojnë rënie ato do të sillën në mes 16 e 29 gradë celsius. Pjesa më e madhe e ditës se dytë të fundjavës, po ashtu, parashihet të jetë me diell dhe vranësira të kohë pas kohëshme, temperaturat do të lëvizin në mes 17 e 32 gradë celsius./21Media