Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Listës i prin kandidati për kryeminstër, nga ky subjekt politik, Enver Hoxhaj i pasuar nga Uran Ismaili, Eliza Hoxha, Bedri Hamza, Memli Krasniqi, Evgjeni Thaçi-Dragusha, Xhavit Haliti, Bajrush Xhemaili, Blerta Deliu-Kodra dhe Abelard Tahiri.

Nga 110 kandidatë, 12 prej tyre janë nën moshën 30 vjeçare dhe 41 nën moshën 40 vjeçare./21Media