Dhuna filloi pas zgjedhjes së Talat Xhaferit  kryetar të Kuvendit të Maqedonisë

Dhuna filloi pas zgjedhjes së Talat Xhaferit  kryetar të Kuvendit të Maqedonisë

Partia Demokratike Shqiptare me vëmendje po i ndjek zhvillimet e situatës së krijuar sot në Kuvend dhe fuqimisht e dënon dhunën e ushtruar ndaj deputetëve dhe gazetarëve.

Partia Demokratike Shqiptare apelon tek shqiptarët që në asnjë mënyrë të mos bien pre e provokimeve dhe të ruajnë gjakftohtësinë, shkruan tv21.tv.

“Apelojmë tek faktori ndërkombëtarë që urgjentisht të ndërhy me qëllim të parandalimit të përshkallëzimit të mëtejshëm të situatës”, thuhet në kumtesën e Shërbimit për Informim./21Media