PE: Marrëveshja përfundimtare, njohja e ndërsjellë

PE fton për liberalizim dhe përparim në dialog me Serbinë

Marrëveshja përfundimtare midis Kosovës dhe Serbisë duhet të “bazohet në njohje të ndërsjellë”. Kjo është hera e parë që në një dokument të institucioneve evropiane përmendet njohja reciproke. Parlamentit Evropian votoi sot raportin për Kosovën dhe Serbinë që ishin miratuar para një muaji në Komisionin e Politikës së Jashtme. Sërish u bë thirrje për liberalizimin e vizave./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button