Përdorni limon për të trajtuar infeksionet e fytit

Limonët janë të pasur me vitamina dhe minerale thelbësore që ndihmojnë në rritjen e niveleve tuaja të energjisë.
Limonët janë gjithashtu të pasur me vitaminë C, një antioksidant natyral që rrit sistemin imunitar dhe ka veti antibakteriale, shkruan BrightSide.
Mjalti, uji i ngrohtë dhe limoni së bashku janë një zgjidhje e provuar për trajtimin e dhimbjes së fytit. Ju duhet të zieni ujin për ta bërë pijen të nxehtë, të shtoni limonët që janë prerë në copa dhe të shtoni mjaltë. Lëreni pijen të ftohet në një temperaturë të këndshme për t’u pirë./21Media

Back to top button