Përkujtohet sulmi i parë ndaj Jasharajve

27 vite më parë nisi epoka e re për shqiptarët

Nën patronatin e komunës së Skenderajt dhe në bashkëpunim me Ansamblin Kombëtarë të Këngëve e Valleve “SHOTA”, u shënua 27 vjetori i sulmit të parë të forcave serbe mbi familjen Jashari me moton “Një përkujtim ndryshe”. Më këtë rast u mbajt edhe një koncert simbolik me këngë dhe valle. Ky manifestim filloi me një minutë heshtje për të gjithë të rënët për lirinë e Kosovës./21Media

Back to top button