Përleshje me thika në Prishtinë

1 min read

Të dyshuarit pësuan lëndime trupore

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona dje rreth orës 15:25 në rrugën “Haxhi Zeka” në kryeqytet, pasi që të njëjtit janë përleshur mes vete ku ishin përdorur edhe thika.

Shkak i kësaj përleshjeje sipas policisë ishte një mosmarrëveshje.

Gjatë përleshjes është përdorur një mjet i prehtë dhe një mjet i fortë dhe si pasojë të dy të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe iu është ofruar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje./21Media