Përleshje në parlamentin e Senegalit pasi deputeti goditi kolegen e saj

Seanca e të enjtës në  Parlamentin e  Senegalit kaloi me përleshje pasi deputeti i opozitës Massata Samb goditi Amy Ndiaye Gniby nga partia në pushtet gjatë një prezantimi të buxhetit.
Që nga zgjedhjet legjislative të korrikut, ku partia në pushtet humbi shumicën e rehatshme, ka pasur tension midis politikanëve në pushtet dhe opozitës./21Media

Back to top button