Përplaset autobusi me kamionin, 24 të vdekur

Pas aksidentit, kamioni-cisternë është ndezur

Të paktën 24 persona kanë vdekur të enjten kur një autobus është përplasur me një kamion-cisternë në jugperëndim të Meksikës, njoftuan autoritetet meksikane.

Pas aksidentit, kamioni-cisternë është ndezur dhe me këtë rast kanë humbur jetën 24 persona, ndërsa nëntë të tjerë janë lënduar.

Autobusi po shkonte drejt bregdetit kur u ndesh me kamionin-cisternë që ishte nisur nga porti “Lazaro Kardenas”.

Ekipet e shpëtimit ende janë në vendin e ngjarjes. Shkaqet e aksidentit ende nuk dihen.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button