Pesë të vdekur nga një shpërthim bombe

Pesë persona kanë humbur jetën nga një shpërthim me bombë në Pakistan

Të paktën pesë persona kanë vdekur dhe 10 të tjerë janë lënduar në një shpërthim që duket të ketë qenë një sulm taleban, i cili kishte në shënjestër një ekip të regjistrimit në qytetin lindor të Pakistanit Lahore, thanë zyrtarë dhe militantë.

Forcat e sigurisë rrethuan zonën Bedian Road në kryeqytetin aktiv të provincës Punjab pas shpërthimit dhe ekipet e shpëtimit thanë se rasti ndodhi të mërkurën, pak para orës 8:00 sipas kohës lokale, shkruan AFP.

Gjithashtu, edhe ekipi e mjekësisë ligjore është parë në vendin e ngjarjes nga pamjet e publikuara në internet.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button