Pesë viktima nga sulmi në kullën televizive në Kiev

Shërbimet e urgjencës ukrainase thonë se pesë persona u vranë në sulmin rus në kullën televizive në Kiev, raporton BBC
Më herët Ministria e Brendshme e Ukrainës konfirmoi se kishte një sulm ushtarak pranë kullës për transmetimin e televizioneve në Kiev.
Ministria e Brendshme tha se disa pajisje ishin dëmtuar dhe se kanalet nuk do të funksionojnë për një kohë, përcjellë rtv21.tv
Qeveria ukrainase thotë se shpërthimi pranë kullës televizive ishte rezultat i një sulmi nga forcat ruse./21Media

Back to top button