Prishtina sonte ballafaqohet me Folgoren e San Marinos

1 min read

 

Kampioni i Superligës së Kosovës në futboll, Prishtina sonte ta nisë rrugëtimin në Ligën e Kampionëve.

Në raundin paraeliminator Prishtina do të luajë kundër kampionit të San Marinos, Flogoren.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 20:00 në stadiumin “Elbasan Arena”.

Prishtina në këtë ndeshje do të luajë me mungesën e Leonit Abazit, Samuel Mones, Bekteshit dhe Tolajt.