Pritje të gjata në Merdare

1 min read

Edhe këtë të mërkurë pika kufitare Merdare ka fluks të madh të udhëtarëve.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar se aktualisht kolona në pikën e kalimit kufitar në Merdare është e gjatë rreth 1 km, ku qytetarët po presin më shumë se dy orë për të dalë nga Kosova.

Sipas të dhënave të fundit, përveç Merdares, qytetarët po presin gjysmë ore edhe të Dheu i Bardhë.

Ndërsa, në pikat tjera kufitare nuk ka pritje të gjata dhe hyrje daljet po bëhen pa vonesa./21Media