Protestë në Mitrovicë, kërkohet ndriçimi i rastit të Betina Ymerit (Video)

19 vjeçarja i dha fund jetës, siç dyshohet, pas kërcënimeve nga fejuari

Qytetarët protestuan para Gjykatës Themelore në Mitrovicë, duke kërkuar ndriçimin e rrethanave, në të cilat 19-vjeçarja, Betina Ymeri më 8 shtator i dha fund jetës, siç dyshohet, pas kërcënimeve nga fejuari i saj. Në këtë protestë iu bë thirrje të gjitha grave dhe vajzave që rastet e dhunës t’i denoncojnë në polici./21Media

Back to top button