Qalaj: Situata në veri është para shpërthimit

Anëtari i Komisionit të Parlamentar të Sigurisë nga radhët e PDK-së, Rashit Qalaj  ka vlerësuar se situata në veri është para shpërthimit.

Ai për RTV21 ka thënë se  kësaj i kontribuojnë edhe deklaratat e zyrtarëve të shtetit të Serbisë që kanë një qasje shumë armiqësore.

“Ata janë duke e shkelur me dy këmbët marrëveshjen që është arritur në Bruksel dhe aneksin që është bërë në Ohër dhe tentativë e tyre është që kjo marrëveshje të dështojë plotësisht”, ka deklaruar ai. /21Media

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RTV21 Official (@rtv21)

Back to top button