Qemajl Aliu i VV-së shpalos programin qeverisës për Shtimen

1 min read

Në garën për të parin e Shtimes Lëvizja Vetëvendosje garon me Qemajl Aliun.

Aliu në RTV21 shpalosi programin e tij qeverisës. Ai tha se në shëndetësi programi i tij parasheh një buxhet shtesë prej 200 mije euro për menaxhimin ecovid-19.

Në arsim Aliu tha se do e bëjë depolitizimin e sistemit arsimor dhe menaxherial./21Media