“Qeveria të vazhdojë punën deri në zgjedhjen e ekzekutivit të ri”

Hollande ia lë punët qeverisë

Presidenti në largim i Francës, Francois Hollande, ka thënë të mërkurën se qeveria ka ofruar dorëheqjen pas zgjedhjeve presidenciale në këtë vend dhe i ka bërë thirrje qeverisë që të merret me punët e përditshme derisa ajo të mos zëvendësohet.

Dorëheqja e qeverisë është formalitet tradicional pasi që rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të konfirmohen nga Gjykata Kushtetuese e Francës, transmeton Reuters./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button