Pas votimit në Parlamentin e Shqipërisë, kryeministri Edi Rama i dorëzon detyrën e Ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka.

Ish ministrja e Mbrotjejes merr detyrën e kryediplomates pas largimit të Gent Cakajt, ndërsa në krye të ministrisë që ajo ka drejtuar u votua Niko Peleshi./oranews