Real Madridi ka prezantuar fanellat e reja të cilat do të përdoren për ndeshjet si vendas në ”Santiago Bernabeu”, për edicionin garues 2011/22.

Si çdo herë në fanellë dominon ngjyra e bardhë e cila tani është e kombinuar me ngjyrën e kaltërt mbi sponzorin Emirates dhe një vijë e portokalltë tek jaka e saj.

Real Madridi gjithashtu do të luajë edhe në stadiumin ”Santiago Bernabeu” të rinovuar në sezonin e ri, e po ashtu do të ketë edhe trajner të ri por i cili ende nuk është përzgjedhur pas largimit të Zinedine Zidane.