Reali në disavantazh kundër Leipzigut, Benfica po e turpëron Juventusin

Ka përfunduar pjesa e parë në gjashtë ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Ligën e Kampionëve, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Skuadra e Benficas është duke e turpëruar Juventusin, ku po e mposht me rezultat 3:1 si vendas, kështu duke e çuar sa më afër eliminimit nga kjo garë

Po ashtu, në epërsi është edhe skuadra e RB Leipzigut, e cila po avancon 2:1 kundër kampionit aktual evropian, Real Madrid.

Ndërkaq në ndeshjen mes Paris Saint-Germain dhe Maccabi Haifas deri tani janë shënuar plot pesë gola, ku kampioni francez është në avantazh prej 4:1.

Më poshtë i gjeni rezultatet e pjesës së parë në ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Ligën e Kampionëve.

Benfica 3:1 Juventus

Celtic 1:0 Shakhtar Donetsk

Dinamo Zagreb 0:1 Milan

Dortmund 0:0 Manchester City

Paris Saint-Germain 4:1 Maccabi Haifa

RB Leipzig 2:1 Real Madrid.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button