Rifillon mësimi në Kiev 

Studentët në kryeqytetin eUkrainës, Kiev sot do të rifillojnë mësimit në distancë.

Kryetari i bashkisë së Kievit njoftoi rihapjen të dielën.

“Një detyrë e rëndësishme sot është që qyteti të jetojë dhe të punojë edhe në kushte kaq të vështira të gjendjes ushtarake”, tha Vitali Klitschko përmes një postimi në Telegram.

“Ata po përpiqen të na frikësojnë. Kjo nuk do të funksionojë!”, shtoi ai, shkruan BBC, përcjell rtv21.tv

OKB vlerësoi se më shumë se gjysma e fëmijëve të vendit janë larguar nga vendi gjatë luftës./21Media

Back to top button