Roma mposht Interin

Ka përfunduar derbi i sotëm i Serie A mes Interit dhe skuadrës së Romës. Interi ka pësuar humbje me rezultat 2:1 nga Roma e Jose Mourinhos.

“Giallorossët” e fitojnë ndeshjen e sotme me përmbysje të rezultatit, pasi që Interi ishte skuadra e parë që e zhbllokoi rezultatin në ndeshjen e sotme.

Me pikët e reja, Roma ngjitet në vendin e katërt në tabelë në kuotën e 16 pikëve, kurse Interi tani zë vendin e shtatë me 12 pikë të arkëtuara./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button