Romano: Tuchel është trajneri i ri i Bayernit

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur Fabrizio Romano, Bayern Munich pritet ta shkarkojë trajnerin, Julian Nagelsmann.

Ndërkaq, tani është bërë e ditur që Thomas Tuchel do të jetë trajneri i ri i Bayern Munichut.

Tuchel dhe Bayerni kanë arritur marrëveshje deri në qershor të vitit 2025, ku tani kanë mbetur vetëm detajet e fundit të kontratës për tu zgjidhur.

Thomas Tuchel është zëvendësuesi i Julian Nagelsmann, i cili pritet të shkarkohet me efekt të menjëhershëm.

Back to top button