Ronaldo ikën nga United vetëm me lejen e Erik ten Hag

Cristiano Ronaldo mund të lejohet të largohet nga Manchester United këtë muaj nëse trajneri Erik ten Hag vendos se largimi i tij do të ishte gjëja më e mirë për skuadrën, raporton Sky News.

Ronaldo ka edhe një vit kontratë dhe United ka mundësi ta zgjasë edhe për 12 muaj të tjerë.

Sky Sports raportoi dje se Atletico Madrid dhe Chelsea ishin ende dy destinacione të mundshme për Ronaldon nëse United ndryshon qëndrimin e tij dhe e lë të largohet.

United ka pësuar fillimin e tyre më të keq në një sezon në Premier League në 101 vjet nën drejtimin e trajnerit të ri Ten Hag. Ndërkohë, e ardhmja e Ronaldos në United është në dyshime serioze me 37-vjeçarin që dëshiron të largohet nga Old Trafford këtë verë në favor të bashkimit me një klub të Ligës së Kampionëve.

“Menaxheri ka fjalën e fundit dhe nëse ai vendos, Ronaldo mund të lejohet të largohet nga United. Sa i përket vetë lojtarit, ai dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve. Kjo është gjëja më e rëndësishme për të. Ekziston gjithashtu një sugjerim që për arsye personale do t’i shkonte më shumë nëse ai mund të largohej nga United”, thotë gazetari i Sky News, Kaveh Solhekol.

“Ka pasur shumë biseda se United nuk ka pasur ofertë zyrtare. A po jetojmë vërtet në një botë ku askush nuk e do Ronaldon? Unë ende mendoj ka interes dhe nëse United vendos ta lejojë që të largohet, pres që klube si Chelsea dhe Atletico Madrid të jenë të interesuara për nënshkrimin e kontratës nëse ai pranon të bëjë një ulje të madhe pagash”, shton ai.

Ndërsa, ish-futbollisti Gary Neville tha se Manchester United mund të përfundojë në gjysmën e fundit të Premier Ligës këtë sezon nëse Ronaldo largohet nga klubi.

“Nëse ata nuk sjellin lojtarë ose nëse sjellin lojtarë të dobët dhe ai largohet, sinqerisht mendoj se ata mund të përfundojnë në gjysmën e fundit të tabelës,” tha Neville për Night Football.

Në rubrikën e tij të fundit në Sky Sports, Paul Merson shpjegoi pse Ronaldo do të ishte pjesa e fundit në bashkim pjesësh figure për Chelsean.

“Chelsea ishte i jashtëzakonshëm kundër Tottenhamit të dielën, ata dominuan ndeshjen nga fillimi në fund, por ata nuk kanë marrë një golashënues apo qendërsulmues dhe kjo i kushtoi tre pikë”, tha Merson.

“Me gjithë dominimin e tyre, portieri i Spurs Hugo Lloris bëri vetëm një pritje. Kjo ju tregon gjithçka që duhet të dini. Nuk mund të besoj se ata nuk e kanë dashur apo nuk kanë kërkuar Ronaldon. Ai thjesht shënon të gjitha kutitë që i mungojnë Chelseat. Të luash për Chelsean nuk është si të luash për United, i cili punon nga gjysma e rrugës. Chelsea ka krahë të pabesueshëm, dominon ndeshjet e futbollit, nëse do ta fusnin topin në kuadrat për Ronaldon, do të kisha frikë të mendoja se sa gola mund të shënonte”, shtoi ai.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button