Një burrë është rrëmbyer dhe plagosur me armë nga dy persona të dyshuar, në Bresje të Fushë Kosovës.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 19:00.

Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Ndërsa, lidhur me rastin është njoftuar prokurori.

Nuk raportohet për të arrestuar./21Media