Së shpejti takimi Lavrov-Tillerson

Diplomati rus Sergej Lavrov shumë shpejt do të takohet me sekretarin amerikan Rex Tillerson

Shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov do të takohet së shpejti me sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, në mënyrë që të përgatitet terreni për takimin e presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij amerikan Donald Trump, ka konfirmuar të enjten Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë.

“Takimi (Lavrov-Tillerson) do të na mundësojë që të kërkojmë terrenin e përbashkët dhe zgjidhje për probleme të mëdha globale”, tha zëdhënësi i ministrisë Maria Zaharova në konferencën për media, transmeton Reuters.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button