Seriali “Wednesday” thyen rekord me shikueshmëri në Netflix

Seriali i Tim Burton “Wednesday” u bë hit në Netflix. Ai arriti sukses të madh që në javën e debutimit në këtë shërbim.

Rolin kryesor në këtë serial e luan Jenna Ortega. Me role të tjera paraqiten edhe: Christina Ricci e Catherine Zeta-Jones.

Seriali “Wednesday” theu rekord me shikueshmëri për 341.2 milion orë.

Ai po ashtu kryeson listën e serialeve më të shikuara në 83 vende.

Netflix, për rekordin e “Wednesday” ka bërë të ditur përmes një postimi në Twitter, ku ka shkruar se ky serial tani mban rekord për shikueshmëri të më së shumti orëve në javë të një seriali në gjuhë angleze, për 341.2 milion orë.

“Wednesday” është nënprodukt i filmit Addams Family. Ai përqendrohet tek adoleshentja me emrin Wednesday, rolin e së cilës e luan. Ajo futet në shkollën me konvikt Nevermore Academy.

Në të, Catherine Zeta-Jones luan rolin e Mortisias, e rolin e bashkëshortit të saj, Gonez, e luan Luis Guzmán.

Christina Ricci në “Wednesday” luan rolin e Miss Thorhill. Ajo luan dhe në filmat  “The Addams Family” (1991) dhe “Addams Family Values” (1993).

Alfred Gough është producent ekzekutiv i “Wednesday”.

Sipas disa burimeve, ai ka thënë se e ka në plan të realizojë edhe sezonin e dytë të këtij seriali./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button