Shabani: Është absurde me besu se ka rënie të papunësisë

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ditë më parë kishte deklaruar se numri i papunësisë është ulur në 6.6% brenda një muaji. Sipas Bislimit, këto statistika janë nxjerrë nga aplikimet që kanë bërë bizneset për pakon emergjente.

Lidhur me këtë, Zekirja Shabani nga Infokus në emisionin debatues “Click” në RTV21 ka deklaruar se është absurde të besosh që ka rënie të papunësisë.

“Është absurde me besu që në Kosovë ka pasur rënie të papunësisë, kur krejt bota po përballet me të, e sidomos pas raportit të Bankës Botërore, ku parasheh rënie të ekonomisë.”, deklaroi ai ndër tjerash./21Media

Back to top button