Shorti dhe detaje të tjera nga faza e grupeve të Ligës së Kampionëve

Faza e grupeve të Ligës së Kampionëve fillon në muajin shtator derisa jemi në pritje të kompletimit të të gjitha vazove nga ndeshjet kualifikuese.
Shorti për këtë fazë do të hidhet në Stamboll më 25 gusht, ndërsa ndeshjet e para të fazës së grupeve do të luhen më 6 dhe 7 shtator.
Ndeshjet e fundit të fazës së grupeve do të luhen më 1 dhe 2 nëntor, tre javë para fillimit të Kupës së Botës, ndërsa faza e eliminimit do të nisë më 14 shkurt.
Më poshtë renditja sipas vazove
Vazo 1
Real Madrid
Eintracht Frankfurt
Manchester City
Milano
Bajerni i Mynihut
Paris Saint-Germain
Porto
Ajax
Vazo 2
Liverpool
Chelsea
Barcelona
Juventus
Atlético Madrid
Sevilja
RB Leipzig
Tottenham
Vazo 3
Borussia Dortmund
RB Salzburg
Shakhtar Donetsk
Inter
Napoli
Sporting CP
Bayer Leverkusen
Vazo 3 ose 4
Marsejë
Vazo 4
Club Brugge
Celtic

Back to top button