Shpërthim në një depo municioni në Krime

Një depo municioni ka shpërthyer në Krime vetëm disa ditë pasi një seri shpërthimesh shkatërruan të paktën shtatë avionë luftarakë rusë në një bazë të forcave ajrore.
Videoja supozohet se tregon një shpërtim të madh të topit të zjarrit në një strukturë të përkohshme ruajtjeje ushtarake në fshatin Mayskoye pranë qytetit të Dzhankoi në Krimenë veriore.
Udhëheqësi administrativ i Mayskoye i emëruar nga Rusia, Sergei Aksynov, tha se dy persona ishin plagosur nga shpërthimi pasi municioni shpërtheu në depo.
Shpërthimet vijnë një ditë pasi një seri shpërthimesh shkatërruan të paktën shtatë avionë luftarakë rusë dhe shkatërruan objektet e ruajtjes së municioneve në bazën e forcave ajrore Saki në Krime në një sulm të kryer nga forcat speciale të Ukrainës, sipas një zyrtari ukrainas./21Media

Back to top button