Tërmet me magnitudë 4.0 ballë

Tërmet me magnitudë 4.0 ballë

Janë ndjerë sërish lëkundje tërmeti me epiqendër qytetin e Durrësit.

Tërmeti është regjistruar me magnitudë 4.0 ballë në orën 12:42.

Raportohet se lëkundjet ishin 10 km nga Durrësi dhe 42 km nga qyteti i Tiranës.

Ndërkohë dy lëkundje të tjera u ndjenë mëngjesin e sotëm./oranews