Takimi i paraparë të mbahet të hënën mes kryeministri të Kosovës vdullah Hoti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga blloku evropian.

Këtë e bëri të ditur i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, përmes një positmi në twitter.

“Shkaku i kujdesit lidhur me COVID-19, takimi në kuadër të dialogut, i caktuar për të hënën do të shtyhet”, ka bërë të ditur Miroslav Lajçak.


Në lidhje me këtë, Lajcak dje i kishte shkruar se gjatë këtij takimi çështja e Asociacionit nuk ishte në rend ditë.  Pasi që sipas tij njëra palë nuk është e gatshme të diskutojë rreth kësaj çështjeje. /21Media