Sonte luhet ndeshja Kosovë – Greqi

Sonte, me fillim nga ora 19:15, nis përballja midis Përfaqësuesës së Kosovës në Hendboll dhe asaj të Greqisë.
Ndeshja do të transmetohet në RTV21.
Që nga 2 janari, Kosova nisi përgatitjet për këtë përballje.
Përzgjedhësi i Kosovës, Bujar Qerimi ishte shprehur optimist për këtë ndeshje dhe kishte bërë të ditur se niveli i skuadrës është rritur.
“Për fitoren e parë, për hapin e madh drejt kalimit në fazën tjetër, përpara Kosova”, thuhet në postimin e FHK-së.
Kosova do të takohet sërish më datë 9 janar me Greqinë.
Më pas, më 12 janar takohet më Turqinë në Prishtinë. Ndërsa, cikli kualifikues përmbyllet me ndeshjen Belgjika-Kosova, që është më 15 janar./21Media

Back to top button