Sot mot me diell

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Gjatë ditës së sotme në Kosovës do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale këtë të premte do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-24 gradë Celsius.

Do të ketë edhe erë e cila do të fryjë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11 m/s.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11 m/s./21Media