Sulmohet me mjet shpërthyes objekti i “Elektrokosmet” në veri

1 min read

Një mjet shpërthyes është hedhur të enjten mbrëma rreth orës 22:4o në objektin e elektro-distribucionit në veri të Mitrovicës.

Lajmin për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e Mitrovicës së veriut, Besim Hoti i cili ka thënë se përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar.

Ai tha se “trafoja e rrymës është sulmuar” dhe se nuk ka të dyshuar lidhur me këtë rast.

Elektrosever është një kompani me pronësi serbe, e themeluar në Kosovë dhe sipas ligjeve të Kosovës./21Media