Haliti po ashtu ka thënë se seanca e radhës e Kuvendit do të mbahet të martën

Haliti po ashtu ka thënë se seanca e radhës e Kuvendit do të mbahet të martën

Xhavit Haliti nënkryetar i Kuvendit tha se seanca e radhës do të jetë të marten dhe për disa arsye senaca për të enjten dhe të premten nuk do të mbahen, shkruan rtv21.tv

“Projektligji për demarkacionin me Malin e Zi ende s’ka ardhë nga Qeveria ne e kemi obligim të vazhdojmë tutje kurdo që vjen ky ligj. Unë do të dal publikisht pasi që të votohet kjo marrëveshje të tregoj se a votova kundër apo pro”, tha ai./21Media