”Tema e këngëve të albumit ”ZanIN” është autoktone”

1 min read

Këngëtarja e njohur nga Shkodra, Elhaida Dani tashmë ka lansuar projektin e saj më të ri, albumin ”ZanIN” për të cilën ka kohë që ka qenë duke punuar.

Për të folur në lidhje me projektet e saj të reja, Elhaida ka qenë e ftuar në emisionin e pasditës ”Bon Bon”, që transmetohet në RTV21.

Dani ka theksuar se të gjitha këngët që përmban albumi janë autoktone.

Artistja tutje ka shtuar se albumi i saj përmban lulën si një një element të veçantë.

”Në këngë përfshihen katër elemente si: uji, toka, zjarri dhe ajri, ku në fund është lulja ajo që i lidh videot. Kjo lule është e prekshme dhe e ndieshme”, ka thënë Elhaida gjatë bisedës.

Përveç projekteve muzikore, Elhaida theksoi se ka pasur momente të rëndësishme në jetë të cilat i sqaroi që nga momenti kur filloi karrierën e  saj të suksesshme.

Kujtojmë që, ”ZanIN” përmban pesë këngë në total, të gjitha të realizuara me videoklipe të cilat janë realizuar me ndihmën e bashkëpuntorëve të Elhaidas, Elgit Doda, Kledi Bahiti dhe Alban Kondi.

”Zanin”, ”Jam Betu”, ”Amore”, ”Kënga Jonë”, ”Hajmali”, janë këngët që janë pjesë e albumit të ri të artistës./21Media