Dridhjet janë ndjerë edhe në Kosovë

Dridhjet janë ndjerë edhe në Kosovë

Raportohet se lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Tiranës dhe zonat përreth. Tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë i shkallës rihter. Këto lëkundjet janë regjistruar rreth orës 15:53 minuta  me një thellësi 10 km.Epiqendra e tërmetit është 55 kilometra nga Tirana dhe 32 km nga Lezha.

Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar, apo për dëme materiale, ndërkaq dridhjet janë ndjerë edhe në Kosovë./21Media

termeti2termeti