Thaçi: S’ka koalicion trepalësh, ata janë “kopukë” që duan të bëhen deputetë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Zgjedhjet në Maqedoni

Kreu i partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, deklaroi se koalcioni trepalësh nuk mund të ndodh, duke i quajtur ‘kopuk’ liderët e këtyre partive.

Ai tha se liderët e partive tjera po mundohen që nëpërmes koalcionit të sigurojnë mandatin e deputetit për vete. Pohoi se lufta e vërtetë në këto zgjedhje do të jetë në mes PDSH-së dhe BDI-së.

Ai poashtu u shpreh i bindur se kjo luftë do të fitohet nga Partia Demokratike Shqiptare./21Media