Thaçi tha se njohja Kosovë-Izrael s’do ta cenojë partneritetin vëllazëror me Turqinë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Presidenti Hashim Thaçi gjatë konerencës së sotme deklaroi se njohja Kosovë-Izrael nuk do ta cenojë partneritetin miqësor e vëllazëror me Turqinë.

“Edhe shqetësimet që kemi marrë edhe nga liga arabe, por edhe nga presidenti Erdogan sa i përket njohjes së ndërsjellë Izrael-Kosovë. Unë jam në kontakt me presidentin Erdogan, kam diskutuar në telefon dhe kjo njohje Kosovë-Izrael nuk do ta cenojë në asnjë rrethanë partneritetin strategjik vëllazëror me Turqinë”, u shpreh Thaçi.

Ai shtoi se tani mbetet që të punohet si politikë e institucione të ketë bashkëpunim ndëristitucional edhe më produktiv./21Media