Presidenti Hashim Thaçi sot në konferencë për media foli për marrëveshjen e 4 shtatorit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Washington.

Presidenti deklaroi se u pa se nuk ka pasur thika e as harta në Shtëpinë e Bardhë.

“Nuk ka ndarje të Kosovës, por ka respektim shtetit të Kosovës dhe fuqizim ndërkombëtar të shtetit tonë”, tha Thaçi.

Ai i ftoi, siç tha, ata që kanë hedhur gjëra të tilla të rrejshme, që t’iu kërkojnë falje qytetarëve të Kosovës./21Media