Policia e Kosovës ka njoftuar se një femër është therë me thikë nga një femër tjetër në Fushë Kosovë.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 22:05.

Viktima ka pësuar lëndime dhe është duke u trajtuar në QKUK në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore të cilat janë duke e hetuar rastin, kurse e dyshuara nuk është hasur nga policia dhe gjendet në arrati./21Media