Theret me thikë një person në Prishtinë

Një person është therur me thikë në Prishtinë.

Siç njofton policia, lidhur me rastin janë arrestuar dy të dyshuar.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi kishin therur me thikë viktimën mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor në QKUK. Gjatë kontrollit tek njëri i dyshuar janë gjetur dhe sekuestruar dy thika dhe 1.4 gram substancë narkotike e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin policor.

Back to top button