Theret një person me thikë në qendër të Mitrovicës

Një person me inicialet S.J. është therur me thikë dhe po trajtohet në spitalin e Mitrovicës, ndërsa është jashtë rrezikut për jetë.

Lajmi u konfirmua nga Zdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Ilmi Prekazi.

“Sipas informatave të pranuara pas një mosmarrëveshje një person ka mbetur i lënduar dyshohet me mjet të mprehtë-thikë, personi është dërguar për tretman mjekësor në emergjencë ndërsa njësitë kompetente janë duke u marrë me rastin.”

Ai shtoi se personi i dyshuar është identifikuar por nuk ka informata nëse është arrestuar.

 

Back to top button