Transformimi në Al-Nassr, Ronaldos iu shpërblye me një orë unike

Cristiano Ronaldo u shpërblye me një orë unike prej 630,000 £ në shenjë mirënjohjeje për lëvizjen e tij me para në skuadrën e Arabisë Saudite Al-Nassr .
Sulmuesi portugez përfundoi një marrëveshje prej 175 milionë funtesh në vit për t’u transferuar në Lindjen e Mesme në janar, dy muaj pasi kontrata e tij me Manchester United u ndërpre .
Dhe veteranit Ronaldo, 37 vjeç, iu dhurua një orë e veçantë e Jacob and Co me shumë vlerë për të festuar lëvizjen e tij.
Ora me temë saudite, në jeshile të errët për të përfaqësuar flamurin e vendit dhe fenë e tij kryesore Islamin, ka 338 gurë të çmuar jashtëzakonisht të rrallë të ngulitur në të dhe është ari i bardhë 18 karat, me përmasa 47 mm me 15.85 mm dhe një rrip lëkure ngjyrë jeshile aligator.
Ish-ylli i Red Devils, Real Madrid dhe Juventus tregoi orën, e cila është një ‘Caviar Flying Tourbillon Tsavorite’ i përbërë nga 216 komponentë të ndryshëm, 27 bizhuteri dhe me një rezervë energjie 42-orëshe, në një në Instagram./21Media

Back to top button