Tre të vdekur, 140 raste të reja me Covid-19

Tre persona që ishin të prekur me Covid-19 vdiqën gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ndërsa u konfirmuan edhe 140 raste të reja.
“Sot janë shëruar 370 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 220.119. Në total numri i rasteve aktive është 2.763.”, informoi MSh.
Në 24 orët e fundit u dhanë 836 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërsa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.811.481 doza të vaksinës.
“Deri më sot 815.155 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.Deri më sot janë dhënë 97.071 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.”, bëri të ditur MSh./21Media
May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! Tẽ vaksinuar brenda 24 oreve 836 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIA SHENDETESISE Të vaksinuar me nje dozë Doza tẽ administruara nẽ total 899.104 PERDITÄSIMI FUNDIT 25 SHKURT, 2022 1.811.481 Të vaksinuar me dy doza Testime brenda 24 oreve 815.155 Doza tétreta/pérforcuese 2.060 97.071 Raste pozitive Vdekje 140 Pozitiviteti 3 rasteve Tẽ sheruar sheruar 6.79% 370 Raste aktive 2.763'

Back to top button