Policia ka arrestuar mbrëmë një vozitëse në fshatin Zabel të Ulët të Drenasit, sepse ka goditur me veturë një të vajzë të mitur.

“Është arrestuar vozitësja femër kosovare, pasi që e njëjta me veturë nga pa kujdesia ka goditur këmbësoren femër kosovare (e mitur). Viktima është dërguar në QKUK dhe sipas mjekut, është jashtë rrezikut për jetë.” , ka informuar sot policia.

Me vendim të prokurorit, e dyshuara është dërguar në mbajtje./21Media