UEFA vjen me reagim zyrtar për gjendjen e Eriksenit

1 min read

 

Organi më i lartë i futbollit evropian UEFA ka lëshuar një njoftim zyrtar mbi ndeshjen Danimarkë – Finlandë e cila u ndërpre pas kolapsit që e pësoi mesfushori i Danimarkës Christian Eriksen.

Në këtë njoftim është bërë e ditur se vendimin për këtë ndeshje do të merret pas pak minutave.

“Pas situatës së krijuar në ndeshjen Danimarkë Finlandë për shkak të situatës së Christian Eriksen kjo ndeshje është ndërprerë dhe vendimi rreth kësaj çështje do të merret në ora 19:45″.

UEFA po ashtu ka bërë të ditur se lojtari është transferuar në spital dhe gjendja e tij është stabilizuar.