Uellsi siguron pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror “Katari 2022”

Përfaqësuesja e Uellsit në futboll ka siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror “Katari 2022”. Uellsi sot në ndeshjen finale të play-off ka mposhtur Ukrainën me rezultat 1:0.

Uellsi nuk ka luajtur në Kupën e Botës që nga viti 1958. Lojtarët e klasës botërore duke përfshirë Ian Rush (Liverpool), Neville Southall (Everton), Mark Hughes dhe Ryan Giggs (të dy Manchester United) të gjithë u përpoqën dhe nuk arritën ta çojnë vendin në turneun më të madh të futbollit në botë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button